Skip to the content

Her kan du søge efter undervisningstilbud ud fra alder og/eller område

Du kan også søge efter tilbud indenfor musik, dans, billedkunst, teater eller skrivekunst 

 

 

accordion01_result

Accordeon

2020-01-22_GW1B0513

Band 4/6 kl. Voel Tirs 17.50-18.50

2020-01-22_GW1B0513

Band 4/7 kl. Bindslevs Plads Ons. 18.00-19.00

2020-01-22_GW1B0495

Band 5/9 kl. Gjern Ons. 15.05-16.05

2020-01-21_GW1B0447

Band 6-7 kl., Bindslevs Plads, Tirs. 17.00-18.00

2020-01-22_GW1B0486

Band 7/9 kl. Voel Tirs 18.50-19.50

2020-01-20_GW1B0374

Band 8/10 kl. Bindslevs Plads Man. 17.00-18.00

Band Sorring Man. 19.30-20.30

Barn/Forældre rytmik Bindslevs Plads tirs. 15.40-16-40

IMG_1791

Billedkunst 0/2 kl. Man. 16.10-17.20

IMG_1819

Billedkunst 1/4. kl. Sejs Tirs. 14.50-16.00

IMG_1811

Billedkunst 1/8 kl. Gjern Ons. 17.00-18.10

IMG_1788

Billedkunst 1/8 kl. Skægkær Ons 15.00-16.10

IMG_1813

Billedkunst 2/3 kl. Ons. 17.20-18.30

DSC_0001

Billedkunst 3/5 kl. Tirs. 16.00-17.20

IMG_1790

Billedkunst 4/6 kl. Tor 15.40-17.00

IMG_1838

Billedkunst 5/8 kl. Tirs. 17.45-19.05

IMG_0011

Billedkunst 5/8. kl. Sejs, Tirs 16.05-17.15

IMG_1836

Billedkunst 6/8 kl. Tors. 17.00-18.20

IMG_1821

Billedkunst fra 4. kl. Ons. 15.40-17.00

IMG_1827

Billedkunst fra 7 kl. Tors. 18.20-19.50

flute-585810_1280

Blokfløjte

2020-01-22_GW1B0539

Blæserorkester Man. 17.00-18.00

cello01

Buskelund Celloklub

IMG_1468

Børn/Forældre rytmik 2-3 år Bindslevs Plads Ons. 15.40-16.40

1349

Børn/Forældre rytmik 3-4 år Bindslevs Plads Tors. 15.40-16.40

IMG_1468

Børn/Forældre rytmik 4-5 år Bindslevs Plads Tors. 17.00-18.00

IMG_1451

Børn/Forældre rytmik NEDLAGT

601

Dans 0/1 kl. Bindslevs Plads Ons. 17.00-17.50

2018-05-06_GW1B2290

Dans 1-3. kl., Bindslevs Plads, Fre 16.30-17.20

dance-83478_1920

Dans 4-5 år, Bindslevs Plads, Tirs 17.00-17.50, Forår

2020-01-20_GW1B0309

Elektronisk Musik Man. 16.00-17.00

euphonium-93848_1280

Euphonium

IMG_1459

Familierytmik 0-5 år Bindslevs Plads Tirs. 17.00-18.00

Familierytmik 0-5 år, Bindslevs Plads, Tors 10.00-12.00 (Hold 2)

skrive1

Forfatterhold Man. 15.45-17.45

Fotokunst Vinterferien

guitar-756326_1280

Guitar storhold, begyndere fra 10 år Ons 15.50-16.40

guitar-sang

Guitar/Sang 2i1

Guitarorkester

Guitarorkester Man. 18.10-19.15

2018-05-06_GW1B2369

Hip hop / Showdance 4-6. kl., Bindslevs Plads, Let øvede, Tirs 17.50-18.50

GW1B0779

Hip hop / Showdance 6-8. kl. Begyndere/let øvede Bindslevs Plads Tirs. 18.50-19.50

GW1B0573

Hip hop / Showdance 7-9. kl. Let øvede/øvede Bindslevs Plads Man. 16.15-17.15

GW1B0572

Hip hop / Showdance fra 9. kl. Øvede Bindslevs Plads Man. 17.15-18.15

NK5_5885

Jazz 5-7. kl. Begynder/let øvede, Bindslevs Plads, Fre 15.30-16.30

saxophone-546303_1280

Jazz ensemble Ons. 18.00-19.00

JazzDansere

Jazz fra 7 kl. Let øvede/øvede Bindslevs Plads Fre 17.20-18.30

Jazzcamp pige vinter workshop

Clarinet

Klarinet

KlaverSang01

Klaver/sang 2i1

1352_2

Klaverhold 3/4 klasse Bindslevs Plads Fre 15.50-16.40

double-bass_result

Kontrabas

double-bass_result

Kontrabas - Rytmisk

2016-04-16_GW1B3684-7_result

Kreativt celloværksted Tirs. 18.10-18.50

2020-01-16_GW1B0219

MGP-Band 8-11 år, Bindslevs Plads Tors 17.00-18.00

2018-06-06_GW1B3469

MIUS Tirs. 17.25-19.00

2018-12-15_GW1B9384

Moderne dans 4.-6. kl. Bindslevs Plads, Tors 15.50-16.50

Moderne dans fra 7. kl, begyndere, Bindslevs Plads, Ons 15.50-17.00

631

Moderne dans fra 7. kl., let øvede, Bindslevs Plads Ons. 17.50-19.00

ModerneDans

Moderne dans fra 8. kl., øvede Bindslevs Plads Tors. 16.50-18.00

Music Mind Games, begyndere, Bindslevs Plads, Ons kl. 18.00-18.40

Music Mind Games, begyndere, Bindslevs Plads, Ons kl. 18.00-18.40

1350_1

Musikværksted 0/3. kl Bryrup tors.kl. 14.30-15.20

1350_2

Musikværksted 0/3. kl. Hvinningdal Fre 15.10-16.00

1350_2

Musikværksted 0/3. kl. Sejs Tors. 15.00-15.50

1350_2

Musikværksted 0-3 kl., Funder Fre 14.00-14.50

1350_1

Musikværksted 0-3. kl. Gjern Ons 14.25-15.15

1350_1

Musikværksted 1/3 kl. Bindslevs Plads Fre. 16.20-17.10

Rytmebox 3 -6kl. Bryrup Torsdag kl. 15.20-16.20

musik

Rytmebox 3-5. kl., Bindslevs Plads, Man 16.45-17.45

musik

Rytmebox 3-5. kl., Funder Man 14.15-15.15

Rytmisk Ungdomskor 5/7 kl. Man. 16.00-16.50

Sang / sanskrivning 2i1

2018-06-06_GW1B3469_beskåret

Strygerbanditterne Tirs. 16.25-17.25

Super Soul Kor fra 8. kl. Ons. 19.30-21.00

2020-01-22_GW1B0550

Super Soul Band Ons. 19.30-20.50

DSC_0033_result

Suzuki fællestime Fre. 16.30-17.30

2016-04-16_GW1B3689-11_result

Suzuki violin

cello01_result

Suzukicello

Teaterdukke værksted Vinterferie workshop

2020-01-27_GW1B0758

Teaterforestilling 4/8 kl. Man. 16.00-18.00 Efterår

2020-01-27_GW1B0742

Teaterforestilling 4/8 kl. Man. 16.00-18.00 Forår

2020-01-27_GW1B0742

Teaterforestilling Man 18.00-20.00 Forår

2020-01-27_GW1B0758

Teaterforestilling. Man. 18.00-20-00 Efterår

trombone-411035_1280

Trombone

drums-630566_1280

Tromme storhold Bindslevs Plads Man 14.45-15.35

drums-775277_1280

Trommer / slagtøj

2015-12-15_GW1B9946b

Tværfløjte

french-34799_1280

Valdhorn

2016-04-16_GW1B3700_result

Violin - Rytmisk